MenuKontakt

Pokud si nevíte rady, nebo
rovnou chcete objednat volejte

 774 892 129

Čištění koberců metodou extrakčního čištění Čištění koberců Santoemma Čištění koberců Nilfisk Čištění koberců Numatic Čištění koberců IPC

Nejnovější články

Úklid kuchyně.

Máme-li označit nejvíce znečištěnou místnost v bytě, či domě, pak je ...

Nezapomínejte na střechu

Při úklidech domácnosti se nevyplatí zanedbávat žádný kout. Ke své šk...

Mytí fasád

Velká, rušná města jsou magnetem pro škůdce a vandaly. Zejména jsou t...

Nezapomínejte na střechu

Ze dne 16.9.2014, v kategorii Články

Při úklidech domácnosti se nevyplatí zanedbávat žádný kout. Ke své škodě ale mnoho lidí zapomíná na čištění střechy a okapů. Čistota je však podstatná i zde, životnost střešních krytin drasticky snižuje zamoření mechy a lišejníky, které narušují strukturu tašek a mohou vést až k jejich úplnému zničení. Stejné riziko představují soli a jiné minerální látky, obsažené v dešťové vodě, které zůstávají na povrchu po stoku deště. V menším množství tyto látky střechu nepoškodí, větší už je ale nebezpečné a proto je třeba pravidelně provádět čištění střechy. Obecně se doporučuje 1x ročně, minimálně však 1x za 3 roky. Podobná je situace s okapy. Ty je především z důvodů bezpečnosti třeba čistit alespoň jednou ročně. A to i v případě okapů plastových, které mnoho lidí mylně považuje za „bezúdržbové“. Ve žlabech okapů se totiž hromadí množství tlejícího listí a dalšího materiálu, často přineseného větrem, které následně déšť spláchne do svodů, kde se usazují. Toto může vést až k úplné neprůchodnosti svodů, které sebou nese riziko utržení celého okapu. Pokud okap vydrží pak je pravděpodobné, že v zimě takto usazená voda zamrzne a zničí celý okap, v nešťastném případě i zraní náhodné kolemjdoucí.

Jak vidno, čištění okapů a střechy se nevyplatí podceňovat, i když na ně mnoho lidí zapomíná. Rizika, která sebou toto opomenutí nese, jsou mnohonásobně vyšší, než například nevytřená předsíň. Tyto náročné práce ve výšce samozřejmě nedoporučujeme. Nejlepším řešením je spolupráce s odborníky z úklidové firmy. Zajistíme zaškolené odborníky a vybavení pro práci na střeše, nástroje a prostředky pro kvalitní úklid a samozřejmě i své zkušenosti a záruky kvalitní práce, které jsou pro spolehlivou firmu samozřejmostí.